ربات زیورآلات

فهرست محتوا

طراحی ربات زیورآلات، جواهرفروشی

انسان‌ها همواره به دنبال آرایش و آلایش خود بوده‌اند تا زیبا باشند و زیبا به نظر برسند. زیبایی از دیدگاه‌های مختلفی تعریف می‌شود، اما غالبا در ظاهر و پوشش و چهره افراد خود را نشان می‌دهد. بنابراین انسان‌ها همواره برای بهبود ظاهر خود تلاش می‌کنند. با رشد علم و پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از ابزارها وسایل به کمک انسان آمده است تا بتواند راحت‌تر به آرایش و آلایش خود بپردازد. اما جدا از همه ابزارها و وسایل آرایشی و لباس‌های رنگارنگ با طرح‌ها و مدهای مختلف، یک ویژگی ظاهری همواره نشان‌دهنده زیبایی و بزرگی و ارزشمندی (به‌ویژه درگذشته) بوده است

طراحی فروشگاه زیورآلات و جواهرات
درگذشته، انسان‌ها پس از کشف ارزش بالای طلا و جواهرآلات ، علاوه بر ضبط و نگهداری آن‌ها و استفاده مالی، از آن‌ها به‌عنوان زیورآلات برای آلایش ظاهر خود استفاده می‌کردند. این مسئله غالبا در خانم‌ها صورت می‌گرفت و هنوز هم ادامه دارد. هنوز هم بانوان از طلا و جواهرات برای زینت ظاهری خود استفاده می‌کنند. البته در عصر حاضر استفاده از آن‌ها دیگر محدود به طبقه ثروتمند جامعه نمی‌شود و غالب افراد جامعه از آن‌ها در اشکال مختلف مانند دستبند ، انگشتر و گوشواره استفاده می‌کنند.
با توجه به فراگیر بودن استفاده از زیورآلات، کسب‌وکارهای زیاد و پرسودی در این حوزه ایجادشده‌اند. مشهودترین آن‌ها طلافروشان هستند. اگر شما نیز دریکی از این حوزه‌ها مشغول فعالیت هستید شاید عنوان این مقاله برای شما کمی عجیب و وسوسه کننده باشد. یک ربات زیورآلات چیست؟ آیا اصلا داشتن ربات برای یک طلافروش و یا یک جواهرفروش معنا دارد؟ آیا قرار است از طریق یک ربات اقدام به فروش طلا و جواهرات گران‌قیمتی بکنیم که حتی در مراجعات حضوری نیز سختی‌ها و چالش‌های خود رادارند؟
طراحی فروشگاه بدلیجات
در دنیای امروز، ارتباطات مجازی به‌سرعت در حال گسترش هستند. این ارتباطات به خاطر شکستن محدودیت‌های فیزیکی و جغرافیایی، در قالب و اندازه‌های وسیعی ایجاد می‌شوند و طبیعتا قدرت زیادی را نیز دارند. این قدرت برای همه به‌ویژه کسب‌وکارها یک فرصت فوق‌العاده است چراکه شما در صورت فعالیت مناسب در این حوزه، می‌توانید به‌جای محدود کردن خود به مشتریان یک منطقه و یا یک شهر، در حوزه مشتری‌های میلیونی جهانی فعالیت کنید.
اما هدف اصلی یک وب‌سایت زیورآلات چیست؟طراحی ربات  شما در ساده‌ترین حالت اقدام به معرفی شما و کسب‌وکار و محصولاتتان به همه کاربران اینترنتی می‌کند. این خود تبلیغات در بزرگ‌ترین وسعت ممکن است. همچنین ربات شما می‌تواند خدمات دیگری را نیز به کاربران خود ارائه دهد
.
به‌طورکلی ربات زیورآلات و جواهرفروشی شما می‌تواند دارای ویژگی‌های زیر باشد:
 • ظاهر گرافیکی زیبا و متناسب با فضای زیبای طلا و جواهرات و زیورآلات در طراحی ربات
 • امکان معرفی کامل خود به همراه نمایش مکان فروشگاه خود بر روی نقشه‌های اینترنتی
 • امکان معرفی کلیه محصولاتی که ارائه می‌دهید
 • امکان قرار دادن تصاویر گوناگون در تکمیل محصولات خود
 • امکان سفارش و پیش‌فروش اینترنتی محصولات پرطرفدار
 • امکان پرداخت اینترنتی وجوه از طریق درگاه‌های اینترنتی در طراحی ربات
 • امکان ارائه آخرین اخبار، اطلاعیه‌ها و موارد آموزشی در این حوزه
 • امکان دریافت نظر کاربران راجع به محصولاتی که خریده‌اند
 • امکان ارائه جدیدترین قیمت‌های طلا و جواهرات
 • امکان مشاوره اینترنتی راجع به خرید انواع جواهرات
 • امکان پشتیبانی و ارتباط با کاربران
 • و…
بنابراین با داشتن یک ربات تخصصی برای فروشگاه زیورآلات و جواهرفروشی خود، شما اقدام به حضور و فعالیت در فضای مجازی می‌کنید و با محتوای رباتتان، علاقه‌مندان خود را در جریان آخرین محصولات مرتبط می‌گذارید تا در هنگام جستجو در فضای مجازی، بتوانند محصول مربوطه خود را به همراه اطلاعات کاملی راجع به آن دریافت کنند.
اما برای فعالیت پرقدرت طراحی فروشگاه بدلیجات شما در فضای مجازی، علاوه بر موارد اشاره‌شده که مرتبط با نوع و محتوای رباتتان هستند، موارد فنی دیگری نیز باید در نظر گرفته شود. مواردی که ربات شما برای فعالیت صحیح در اینترنت به آن‌ها نیازمند است
موارد فنی که باید در طراحی رباتتان در نظر گرفته شود
مؤلفه‌های زیادی باید در پشت و پس‌زمینه رباتتان پشتیبانی شود. به‌عنوان‌مثال ربات شما باید به نحوه‌ای طراحی و پیاده‌سازی شده باشد که به‌سرعت بالا بیاید و اجرا شود. همچنین ربات شما باید در اکثر ساعات شبانه‌روز قابل‌دسترسی باشد.
مورد مهم دیگر در فعالیت جدی رباتتان در فضای مجازی، پربازدید بودن آن است. به میزانی که ربات شما پربازدید تر باشد، فرصت‌های بیشتری برای شما فراهم می‌شود. عمده فعالیت‌هایی که در این حوزه انجام می‌شود مواردی برای بهینه سازی ربات برای موتورهای جستجو است که سنو نام دارد. درصورتی‌که سئو ربات شما مناسب باشد، هنگام جستجوی مواردی مانند “جواهرات زینتی” ، ربات شما در صفحه اول نتایج موتور جستجو نمایش داده می‌شود.

مطالب دیگر...