ربات شرکت مسافرتی

فهرست محتوا

طراحی ربات شرکت های مسافرتی و گردشگری
طراحی ربات های شرکت های گردشگری و مسافرتی با سایر کسب و کارها اندکی متفاوت است و امکانات خاصی می توان به این نوع ربات ها اضافه نمود تا ربات کاربر پسند تر باشد. در مرحله اول می بایست میزان خدمات آژانس به صورت کامل مشخص گردد تا دسته بندی مناسبی برای منوهای ربات در نظر گرفته شود. به عنوان مثال شرکت های گردشگری هستند که فقط در زمینه تورهای داخلی و یا خارجی فعالیت می نمایید و برخی دیگر از شرکت های مسافرتی در تمامی زمینه های خرید و فروش بلیط داخلی، خارجی، تور داخلی و خارجی، رزرو هتل های داخل و خارج از کشور و برای تمامی کشورها فعالیت می نمایند. پس از مشخص شدن زمینه های فعالیت می توان نقشه ربات را ایجاد نمود تا مطالب ربات هر یک در دسته بندی مناسب خود قرار بگیرید.
در مرحله بعدی برخی ازشرکت گردشگری تمایل دارند تورها، بلیط ها و هتل های موجود خود را بر روی ربات قرار دهند تا کاربران بتوانند از وضعیت خدمات قابل ارائه این مجموعه با خبر باشند. به عنوان مثال شرکتی که در زمینه تورهای دبی فعالیت می نمایند می تواند لیست تورهای جاری و آینده خود را بر روی ربات قرار دهد تا کاربران ربات بتوانند این تورها را رویت نمایند همچنین می توان می توان قابلیت ثبت سفارش و پرداخت آنلاین را برای این تورها در نظر گرفت تا کاربران بتوانند در صورت تمایل تور مورد نظر خود را خریداری نمایند. پس در حقیقت در کنار اعلام خدمات شرکت مسافرتی می توان خدمات نمایش، رزرو و خرید تور، بلیط و هتل را در ربات قرار داد تا کاربران بتوانند لیست بلیط ها، تورها و هتل ها را بررسی نمایند و در صورت امکان رزرو و خریداری نمایند.
برای آنکه ربات یک شرکت گردشگری جامع و کامل باشد بهتر است بخشی برای معرفی مکان ها، هتل ها و نقاط دیدنی در ربات در نظر گرفت تا ربات بتواند از این طریق بازدید کننده جذب نماید. در حقیقت ربات با ارائه مطالب در زمینه نقاط گردشگری می تواند بازدید کننده های بیشتری جذب نماید. هر چه اطلاعات مربوط به نقاط دیدنی و گردشگری در ربات کامل تر باشد بازدید کننده های بیشتری جذب ربات خواهند گردید.
طراحی ربات به صورت ریسپانسیو
امروزه در حدود 50 درصد از کاربران از موبایل برای رویت ربات ها استفاده می نمایند و در صورتی که ربات گردشگری نمایش درستی در موبایل نداشته باشد کاربران بسیاری را از دست خواهد داد. طراحی ربات به صورت ریسپانسیو این امکان را به ربات می دهد تا در سایزهای مختلف مرورگر صفحه خود را سازگار نماید و کاربران ربات بتواند با هر ابزاری و در هر سایزی ربات را بدون نیاز به بزرگنمایی و اسکرول و به راحتی مشاهده نمایند.
سئو و بهینه سازی ربات
سئو و بهینه سازی ربات به معنای بالا آوردن ربات برای زمینه های فعالیت مربوط به ربات در نتایج جستجوی گوگل می باشد که با توجه به اینکه کاربران بسیاری از موتورهای جستجو برای جستجوی تورها، بلیط ها و هتل ها می پردازند بودن در صفحه اول گوگل می تواند کاربران و در نتیجه مشتریان بسیاری را عاید ربات نماید. امروزه سئو به عنوان یکی از ارزان ترین روش های بازاریابی و تبلیغات مطرح می باشد که البته نیاز به توجه ، تمرکز و عملکرد درست و مناسبی دارد. به عنوان مثال شرکتی را در نظر بگیرید که در زمینه تورهای استانبول فعالیت می نماید. بودن ربات این شرکت در صفحه اول گوگل برای کلمه کلیدی تور استانبول باعث جذب کاربرانی در اینترنت می گردد که در جستجوی تورهای استانبول هستند. ورود این کاربران در صورتی که ظاهر ربات و خدمات ربات مورد توجه کاربر واقع گردد ممکن است کاربر را تبدیل به مشتری نماید و کاربر سفارش خود ا ثبت نماید. برای آنکه ربات رتبه خوبی در موتورهای جستجو داشته باشد شرکت می بایست دائما با یک مجموعه ارائه خدمات سئو و بهینه سازی در ارتباط باشد تا موارد لازم بر روی ربات انجام گردد. ربات های گردشگری را می توان با تولید محتوا در زمینه گردشگری، لینک به ربات از سایر ربات ها، تبلیغات در ربات های پر بازدید در موتورهای جستجو بالا آورد.
امکانات جانبی که می توان در نظر گرفت

در کنار امکانات اصلی ربات گردشگری می توان برای ربات امکانات جانبی در نظر گرفت تا ربات بتواند بازدید کنندگان بیشتری

جذب نماید که در این بخش به این امکانات می پردازیم:

آب و هوا
می توان اطلاعات مربوط به آب و هوای مناطقی که آژانس در آن مناطق در فعالیت می نماید را در ربات قرار داد تا کاربرانی که در اینترنت در جستجوی دانستن آب و هوای مناطقی خاصی هستند بتوانند وضعیت آب و هوا را در ربات مشاهده نمایند که این مورد باعث جذب بازدید کننده بیشتر برای وب سایت می گردد.
پیوندها
در این صفحه از ربات می توان لیست ربات های مورد نیاز کاربرانی که قصد سفر دارند را قرار دارد تا کاربران بتوانند از طریق این صفحه وارد ربات های مورد نظر خود شوند.
سیستم عضویت
در صورتی که ربات دارای سیستم فروش اینترنتی می باشد بهتر است سیستم عضویت در سایت در نظر گرفته شود تا کاربران بتوانند از وضعیت خریدهای قبلی خود و پرداخت های خود مطلع گردند
خبرنامه
توسط این قابلیت این امکان فراهم می گردد تا کاربران بتوانند با معرفی آدرس ایمیل خود از وضعیت آفرهای تورها ، بلیط و هتل و سایر موارد با خبر گردند.
سیستم اس ام اس
سیستم اس ام اس نیز مانند خبرنامه اما به صورت اس ام اسی عمل می نماید و کاربران می تواند با معرفی شماره موبایل خود از وضعیت آفرهای تورها ، بلیط و هتل و سایر موارد با خبر گردند.
نمایش برنامه پروازها
در ربات می توان برنامه های پرواز فرودگاه های مختلف کشور را قرار دارد تا در صورت نیاز به کسب اطلاعات کاربران بتوانند اطلاعات پروازها را مطالعه نمایند.
اطلاعات هنل ها
ربات می تواند اطلاعات کاملی در مورد هتل ها و مخصوصا هتل های مورد فعالیت آژانس ارائه نماید که ارائه این اطلاعات باعث جذب کاربران بسیاری می گردد
بانک نقاط گردشگری و دیدنی
با ایجاد بانک نقاط گردشگری و دیدنی در ربات و معرفی آن ها می توان بازدید کنندگان بسیاری بدست آورد
تالار گفتمان
با ایجاد مکانی برای اظهار نظر کاربران ربات در زمینه موضوعات مختلف گردشگری می توان به صورت غیر مستقیم برای ربات تبلیغات انجام داد.
در پایان
طراحی ربات شرکت های گردشگری و مسافرتی را با ربات های شرکتی به دلیل ماهیت این کار اندکی تفاوت دارد و می بایست امکانات در جهت جذب گردشگر و مسافر برای ربات در نظر گرفته شود. برای شرکت ها در صورتی که هنوز اقدام به راه اندازی ربات ننموده اند بهتر است برای آنکه در ضمینه حضور در اینترنت عقب نمانند از همین امروز کار طراحی ربات خود را با هر هزینه و بودجه آغاز نمایند زیرا حضور با مدت زمان بیشتر در اینترنت به موفقیت ربات کمک شایانی خواهد نمود.

مطالب دیگر...